Uw dierenkliniek arrow VIP-Community arrow Forum
Forum.png
Het DierenDoktersforum is bedoeld voor en door dierenliefhebbers en staat onder toezicht van onze dierenartsen. Door u te registreren en in te loggen heeft u volledige toegang tot het forum.
Bovendien kunt u lid worden van één of meer groepen die hun eigen forum hebben.
Welkom, Gast
Alstublieft Inloggen of Registreren.    Wachtwoord verloren?
Gaatje in gehemelte door onder hoektand... (1 bezoeker) (1) Gast
Ga naar onderkant Favoriet: 0
TOPIC: Gaatje in gehemelte door onder hoektand...
#66
Gaatje in gehemelte door onder hoektand... 4 maanden geleden  
Ik heb jullie reactie, mening en advies nodig over een gaatje in het gehemelte van mijn dobermannetje Dolf dat veroorzaakt wordt door één van zijn onderste hoektanden (links).

Dolf is inmiddels 8 maanden oud en heeft m.i. al zijn tanden en kiezen zonder problemen gewisseld. Alle melktandjes zijn er goed uitgegaan, een deel heb ik 'geholpen', die tandjes/kiesjes zaten al zó los dat ik ze er als het ware zo uit kon pakken (waardoor ik nu een mooie verzameling heb). Alle nieuwe tanden/kiezen zijn ook zonder problemen mooi doorgekomen, ik vraag me alleen af of zij ook de juiste positie hebben, of dat dit nog komt?

Één van Dolfs onderste hoektanden, de linker, prikt namelijk in zijn gehemelte waardoor er een gaatje is ontstaan waar deze tand inschuift als Dolf zijn bek dicht doet/heeft.
In principe zit de betreffende tand m.i. wel op de juiste plaats, alleen zou hij meer naar buiten moeten staan waardoor hij mooi voor de bovenste hoektand langs schuift i.p.v. in het geheemelte zoals nu het geval is.

Weten jullie of zijn gebit al zijn uiteindelijke formaat en vorm heeft, is de stand van zijn tanden en kiezen al definitief of groeit/veranderd zijn kaak/gebit nog waardoor zijn tanden mogelijk vanzelf nog op de juiste plaats komen of moet hij hieraan behandeld worden?

Hij lijkt er niet echt last van te hebben, hij vind het alleen niet zo prettig al ik het schoon probeer te maken. (Ik spuit het zo nu en dan uit met afgekoeld! gekookt water omdat er soms haartjes en etensrestjes in het gaatje zitten)

Onderstaand 6 foto's van Dolfs gebit voor de beeldvorming, op 3 foto's heb ik het gaatje met een rode cirkel aangegeven, op 2 foto's zien jullie de linkerkant van zijn gebit waar de hoektand in het gaatje verdwijnt en op de 6e foto zien jullie de rechterkant van zijn gebit (voor de volledigheid). De foto's verdienen geen schoonheidsprijs, maar ik hoop de situatie er voldoende zichtbaar op is!

Ik ben erg benieuwd naar jullie reactie, mening en advies!

Alvast enorm bedankt!

P.s. De praktijk van mijn DA is wegens vakantie tot 25 september a.s. gesloten, dat zal je altijd zien...


IK KRIJG DE FOTO'S NIET GE-UPLOAD, DEZE ZIJN TE ZIEN OP www.hetdolledoberforum.nl/modules/newbb/...ic.php?topic_id=1188
Marlous (Gebruiker)
Dwerghamster
Berichten: 2
graphgraph
Gebruiker offline Klik hier om het gebruikersprofiel van deze gebruiker te zien
Gelogd Gelogd  
 
Laatste Wijziging: 08/09/2008 21:44 Door Marlous.
 
De Administrator heeft publieke schrijf toegang geblokkeerd.  
#67
Re:Gaatje in gehemelte door onder hoektand... 3 maanden, 4 weken geleden  
Marlous schrijft:

P.s. De praktijk van mijn DA is wegens vakantie tot 25 september a.s. gesloten, dat zal je altijd zien...




Ik sta daarom erg open voor aanbevelingen van goede en betrouwbare deskundigen/specialisten op dit gebied, zoals hondentandarts, hondenorthodontist e.d...
Marlous (Gebruiker)
Dwerghamster
Berichten: 2
graphgraph
Gebruiker offline Klik hier om het gebruikersprofiel van deze gebruiker te zien
Gelogd Gelogd  
 
Laatste Wijziging: 09/09/2008 05:58 Door Marlous.
 
De Administrator heeft publieke schrijf toegang geblokkeerd.  
#69
Re:Gaatje in gehemelte door onder hoektand... 3 maanden, 4 weken geleden  
Hallo Marloes,

Dit is inderdaad iets waar beter wat aan gedaan kan worden en niet meer vanzelf goed komt (voor zover ik dat op de foto's kan inschatten). De stand van de onderhoektand zal gecorrigeerd moeten worden door een tandarts-dierenarts. Je kan hiervoor contact opnemen met DierenDokters Amsterdam (het dichtst bij jou in de buurt). Zij kunnen je dan doorverwijzen naar een specialist, deze behandelen namelijk meestal niet zonder verwijsbrief.

Met vriendelijke groet
Maico Boumans (Admin)
Dierenarts
Berichten: 26
graph
Gebruiker nu online Klik hier om het gebruikersprofiel van deze gebruiker te zien
Gelogd Gelogd  
 
Laatste Wijziging: 10/09/2008 21:20 Door Maico Boumans.
 
De Administrator heeft publieke schrijf toegang geblokkeerd.  
Ga naar bovenkant

Voor uw gemak ..


The site is translated automatically,  so please do not expect 100% correct text.

Inloggen

VIP-Community

Lees meer over de VIP-Community!

Dierenverzekering

Deze dierenverzekeringen kunnen wij u als dierenarts aanbevelen:

Proteq Dier & Zorg

Afspraak / vragen / suggesties

contact.png Wij helpen u graag met de zorg voor uw huisdier!
  • Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken
U kunt hiervoor natuurlijk ook altijd terecht aan de balie van uw DierenDokters dierenkliniek .
 

Inloggen/aanmelden nieuwsbrief

 

Sitemap
| Contact | Disclaimer | © 2005 - 2008 DierenDokters BV

Wij zijn aangesloten bij:
thumb_logo_knmvd.gif thumb_logo_ggg.gif thumb_aequor-logo.gif thumb_wsava_logo.gif thumb_fecava_logo.gif

Deze site is 383.375 keer bezocht sinds 01-01-2008